Jak to dnes na Frýdlantsku vypadá, aneb moje dnešní cesta z Prahy do Jindřichovic

17.12.2010 23:10

Ráno v 11 hodin jsem vyrážela z Černého Mostu (Prahy) do Jindřichovic.

Bombardují mě telefonáty, zda jsem v pořádku dorazila. Zprávy jsou plné informací, že obce na Frýdlantsku vyhlašují kalamitní stav, vlaky nejezdí, a pro nezasvěcené to vypadá, že na Frýdlanstku brzy dojdou potraviny a chudáci Frýdlantšťané (nebo jak nás z Frýdlantského výběžku nazývat), odříznutí od světa, brzy zemřou.

Nebojte..nebo nejásejte, tak hrozné to není.

Ve 3 už jsem byla v pohodě v Jindřichovicích. Vlaky opravdu nejezdí, koleje pod závějemi jen těžko najdete, ale jezdí náhradní autobusy.  Měla jsem i trochu štěstí, protože prý po dvou dnech jel první autobus až do Jindřichovic, předtím končil v Novém Městě. Na nádraží v Liberci mě paní na přepážce prodala lístek jen do Nového Města, že prý dál už nic nejde. Ale jelo. Sice jsme se z Nového Města skoro vrátili až do Frýdlantu, abychom jeli po sjízdné silnici, ale dojeli jsme.

Silnice jsou celkem upravené, až na pár úseků, kde vítr neposeda nerespektuje pluh a nafouká během krátké chvilky závěje zpět. Jeden z takových je těsně před Jindřichovicemi.

Vypadá to, že vlaky ještě nějakou chvilku jezdit nebudou, ale autem nebo autobusem se do Jindřichovic dostat dá. Sněhová nadílka je fajn, tak doufám, že dlouho vydrží. Zima je v Jindřichovicích, stejně jako jiná roční období moc pěkná. Přikládám pár obrázků. Jsou z minulého týdne, kdy byla sněhu tak půlka, ale na kráse to neubírá.